289449-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Datortomografer ("CT scanner")
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraoperativ datortomograf/O-båge
Referensnummer: RS 2019-01448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.1.4.
Kort beskrivning
Intraoperativ datortomograf/O-arm
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33115200 Datortomografer ("CAT scanner")
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen