28946-2020 - ResultatSverige-Falun: Tjänster utförda av parkeringsvakter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning
Referensnummer: 19/166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av parkeringsövervakning. Falu P är upphandlande organisation och beställare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen