289464-2019 - ResultatSverige-Malmö: Gatsopningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopmaskin KT Markskötsel
Referensnummer: ViSAB 2019-00043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144430 Gatsopningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sopmaskin till Kommunteknik, enhet markskötsel
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144431 Sopmaskiner med suganordning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen