Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter 2016.
Referensnummer: 635/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30237260 Väggfästen för bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs stad upphandlar AV-produkter med tillhörande installationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30237260 Väggfästen för bildskärmar, 38652100 Projektorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen