289607-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förberedande anläggningsarbeten – För utförande av Förberedande arbeten för Västerås Nya Resecentrum
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFör utförande av Förberedande arbeten för Västerås Nya Resecentrum
BeskrivningObjektet avser anläggande av VA, fjärrvärme, fiber, el, rivning av tunnel och återställning vid Resecentrum, Västerås. Arbetenas omfattning i detalj framgår av bifogade handlingar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110431:Lot:1