2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dialysutrustning med tillbehör
Beskrivning: Region Västernorrland (Regionen) avser att upphandla funktionen Dialysbehandlingar med en hög kvalité till en attraktiv kostnad innefattande dialysutrustning med tillbehör och förbrukningsariklar enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33181000 Dialysapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102040:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka, 33181200 Dialysfilter, 33181100 Apparatur för hemodialys, 33181510 Njurdialysvätska, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141324 Dialysnålar