289625-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster 2020
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Myndigheten för digital förvaltning i Sundsvall, nedan kallad DIGG, upphandlar konsultstöd inom flera olika delar inom kommunikationsområdet för att kunna fullgöra myndighetens uppdrag.
Allmän orientering
Omfattning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose DIGG:s behov av kommunikationsrelaterade tjänster inom följande fem (5) avtalsområden nedan:
PR- och strategibyrå
Produktionsbyrå
Film- och videoproduktion
Skribenter
Tjänster inom konferenser och events (ink ev DIGG-dagar)
Det uppskattade behovet kan både överstigas och understigas. DIGG garanterar därför ingen volym av uppdrag under avtalstiden utan avropar när behov uppstår.
Anbudstidens utgång
Anbud ska lämnas in senast 7.8.2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416000 Public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79952000 Evenemang, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen