Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samlad utdata
Referensnummer: Dnr 104-2019/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64122000 Internpost
II.1.4.
Kort beskrivning
Lantmäteriet har stort behov att kommunicera med ingivare, sakägare och kunder av olika tjänster som Lantmäteriet tillhandahåller. Kommunikationen kan exempelvis vara fakturor, underrättelser och lantmäteriförrättningar. En stor del av denna kommunikation går ut genom försändelser via brevutskick eller digitalt via Mina Meddelanden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64100000 Post- och budtjänster, 79996000 Företagsadministration, 79999000 Skanning och fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen