See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Socialt boende med stöd
Beskrivning: Socialt boende med stöd är en biståndsbedömd insats enligt 4 kap. 1 § Socialtjänstlagen (SoL). Insatsen riktar sig till personer, från 21 år, som lever i hemlöshet. Personerna kan ha sociala problem, medicinska-/psykosociala problem, skadligt bruk och beroende, eller samsjuklighet och som har särskilda svårigheter att få en bostad på den öppna bostadsmarknaden.
Intern identifierare: 813/23
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamma krav
Beskrivning: De gemensamma kraven ska besvaras av samtliga, oavsett val av delområde.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde - Akutboende
Beskrivning: boende Avser delområde Akutboende
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde - Kollektivt boende
Beskrivning: boende Avser delområde Kollektivt boende
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde - Förstärkt kollektivt boende
Beskrivning: Avser delområde Förstärkt kollektivt boende
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde - Lägenhetsboende
Beskrivning: boende Avser delområde Lägenhetsboende
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ramavtalsvillkor
Beskrivning: Socialt boende med stöd är en biståndsbedömd insats enligt 4 kap. 1 § Socialtjänstlagen (SoL). Myndighetsbeslutet/Insatsen riktar sig till personer, från 21 år, som lever i hemlöshet. Personerna kan ha sociala problem, medicinska-/psykosociala problem, skadligt bruk och beroende, eller samsjuklighet och som har särskilda svårigheter att få en bostad på den öppna bostadsmarknaden
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete