289641-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparation av storköksutrustning
Referensnummer: UH-2020-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun, Kreativum i Blekinge AB, Karlshamnsfastigheter AB, Sölvesborgs kommun, Sölvesborgshem AB, Ronneby kommun, Karlskrona kommun, Olofströms kommun och Olofströmshus AB inbjuder till anbudsgivning gällande - Service och reperation av storköksutrustning.
Upphandlingens syfte är att säkerställa beställarnas behov av reparation, service, eventuell nyinstallation och demontering av storköksutrustning under avtalsperioden. Större entreprenader som tex. nybyggnation och omfattande byte ingår ej.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen