See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licenspartner 2024
Beskrivning: Skellefteå kommun upphandlar Licenspartner för leverans av programvaror/licenser/molntjänster och närliggande tjänster, samt licenshantering för uttag vid behov under avtalstiden, under år 2024.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22456000 Licenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89573:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48218000 Programvara för licenshantering