289724-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Säkerhetsövervakning MDR
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSäkerhetsövervakning MDR
BeskrivningUpphandling av MDR-tjänst (Managed Detection and Response) för att upptäcka, övervaka och hantera cyberhot i realtid.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112576:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48730000 Säkerhetsprogramvara, 79710000 Säkerhetstjänster, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet