289791-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Ramavtal för hantverkstjänster, ventilationsarbete
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för hantverkstjänster, ventilationsarbete
BeskrivningLerums kommun bjuder härmed in till att lämna anbud avseende hantverkstjänster, ventilationsarbete. Antagna entreprenörer kommer att ses som samarbetspartner och förväntas medverka till säkerhetshöjande förbättringar samt löpande föreslå och efter överenskommelse genomföra åtgärder. Ramavtal kommer att tecknas med tre (3) entreprenörer, förutsatt att så många kvalificerar sig med avrop i rangordning.
Intern identifierareSBN24.376
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000