2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elmateriel 2024
Beskrivning: Försvarsmakten och övriga avropande myndigheter har behov av regelbunden försörjning av elmateriel både för förebyggande och avhjälpnade underhåll av materiel och för fasta installationer i byggnader. Upphandlingen omfattar E-nummerlistor 00-09, 11-18, 20-26, 28-29, 31-33, 35, 37-38, 40, 42, 45, 47-53, 58, 60, 62-63, 70, 72-75, 77, 79, 82-83, 85, 87-89
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31600000 Elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95527:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor