2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadsföringstjänster – fullserviceuppdrag
Beskrivning: Inom Göteborgs universitet bedrivs ett kontinuerligt arbete med att stärka och utveckla universitetets varumärke gentemot våra målgrupper. Ibland sker det genom mer omfattande kampanjer och ibland genom att se över varumärkets innehåll och position. Göteborgs universitet är i behov av en leverantör som kan agera partner i detta arbete och bistå i hela processen – från att identifiera målgrupper, ta fram positionering, sätta en strategi, formulera budskap, hitta en tonalitet, till att utifrån detta producera kampanjer och koncept för såväl tryckta, digitala och fysiska kanaler.
Intern identifierare: EUI 26 030
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000