Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Befästningstekniska konsulter
Referensnummer: 2808/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket inbjuder konsulter med befintligt befästningstekniskt kunnande att lämna ansökan för att för att få avge anbud i ramavtalsupphandling. Ramavtalet avser huvudsakligen stöd på plats i FORTV lokaler åt projektavdelningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen