290011-2018 - ResultatSverige-Bålsta: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Annonsering av Samhällsinformation (Håbo idag) i tidning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar annonserad Samhällsinformation till medborgarna i Håbo Kommun via tidning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22210000 Tidningar, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 75200000 Samhällstjänster, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster, 79824000 Tryckning och distribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen