See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VVS konsulter och besiktningsmän
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsulttjänster inom områdena rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem. Ramavtalet är uppdelat i två delar: 1. Konsulter, 2. Besiktningsman
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsulter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123224:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Besiktningsmän
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123224:Lot:2