Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Nationellt radiobolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkortsportal
Referensnummer: SR1905
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio AB upphandlar en webbaserad presentkortsportal för inköp av presentkort.
Sveriges Television AB kommer att vara avropsberättigade till ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72400000 Internettjänster, 55900000 Detaljhandelstjänster, 18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen