29004-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Finansiella konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Seniora lantbruksekonomer till Landsbygdsutvecklingsenheten (3.2.11-13131/18)
Referensnummer: 3.2.11-13131/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Senior med Agriwise som IT -verktyg.
Senior lantbruksekonom med stor erfarenhet (minst 8-år) inom de gröna näringarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Projektledare för agriwise
Konsultens kompetens
Den som ska utföra uppdraget ska ha följande kompetens:
Företagsekonom med stor erfarenhet av bidragskalkylering inom jordbruksnäringen.Självständigt kunna upprätta en driftsplan och kunna göra relevanta analyser för ett jordbruksföretag.Ha en djup kunskap och erfarenhet att arbeta med Agriwise som IT -verktyg. Upparbetat nätverk inom Jordbrukssektorn
I denna upphandling vill vi ha en person som utför detta uppdrag under avtalsperioden. Om denna konsulten slutar innan avtalsperioden är slut ska leverantören erbjuda en annan konsult som uppfyller kraven i denna upphandling.
Senior lantbruksekonom med stor erfarenhet (minst 8-år) inom de gröna näringarna. Upparbetat nätverk inom sektorn. Gärna erfarenhet av rådgivning med en utbildningsbakgrund som agronom eller lantmästare.