Uppdraget avser tekniska konsulter inom materialinventering på fastigheter.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Miljöinventeringskonsulter.
Planerad avtalsstart är.
AUA. 22 Objektets läge
Inom Jönköpings kommun, Habo kommun och Mullsjö kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten, 71313440 Tjänster avseende miljökonsekvensbedömning (MKB) för bygg- och anläggningsarbeten, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen