2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Hamnkonsult
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla ett konsultstöd i form av hamnkonsult. I uppdraget ingår att vara beställarstöd och konsulten ska ha kompetens att bedöma skador, utföra konstruktionsberäkningar, ge designförutsättningar inför projekt och entreprenader samt ta fram tekniska underlag som kan ligga till grund för upphandlingar.
Intern identifierare: 23/151
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Varor tjänster