See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetstekniska tjänster inom inbrottslarm, passersystem, brand 2024
Beskrivning: Kan ni säkertstekniska tjänster inom inbrottslarm, passersystem, brand m.m och vill leverera till flera dalakommuner? Upphandlingen omfattar säkerhetstekniska tjänster, installationer samt leverans av säkerhetsteknisk materiel och utrustning, installationsarbeten samt reparations-, underhålls-, service- och ombyggnadsarbeten för successiva avrop vid behov under kontraktstiden. Välkommen in med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FALU KOMMUN BRAND
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 31625100 Branddetektorer, 35121700 Larmsystem, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: FALU KOMMUN ÖVRIGT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: AVESTA KOMMUN ÖVRIGT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: AVESTA KOMMUN BRAND
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: GAGNEF KOMMUN ÖVRIGT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: GAGNEF KOMMUN BRAND
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: HEDEMORA och SÄTER KOMMUN ÖVRIGT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: HEDEMORA och SÄTER KOMMUN BRAND
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80659:Lot:8