290154-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Plantering och skötsel av grönområden
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel FO4 och FO5
Referensnummer: 2020-6665
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem inbjuder till att lämna anbud på uppdrag avseende markskötsel. AB Stockholmshem arbetar målmedvetet för att skapa gröna hem där människor vill bo och leva. Stockholmshems målsättning för entreprenaden är att uppnå en kostnadseffektiv drift, skötsel och underhåll av Stockholmshems bostadsområden genom ett långsiktigt samarbete mellan B och L