290156-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Trädgårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av utemiljö på entreprenad
Referensnummer: UH-2022-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar snöröjning, bortforsling av snö, halkbekämpning samt där tillhörande arbeten under snöperioden, normalt november t.o.m. april.  Avtalet omfattar även grönyteskötsel för ett antal områden.