290166-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Väghållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende vinterväghållning och vårstädning av gator, gång- och cykelytor, skolgårdar, gångbanor med mera
Referensnummer: 0407/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser vinterväghållning och vårstädning av gator, gång- och cykelytor, skolgårdar, gångbanor m.m. Även torg och vissa fastigheter (innanför och utanför tomtgräns) omfattas.