290184-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Informationstavlor med uppdaterad information
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentationsenheter för Jönköpings län (JLT)
Referensnummer: RJL 2020/2193
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34924000 Informationstavlor med uppdaterad information
II.1.4.
Kort beskrivning
Presentationsenheter till hållplatser i regionen. Omfattar bl.a. realtidsskyltar i form av "hängande" skyltar, pelare m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 34920000 Vägutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen