290202-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Utrustning för dataöverföring
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsmodem till Fjärrvärme- och Fjärrkylamätare till Vattenfall Värme
Referensnummer: 1004569276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32260000 Utrustning för dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenfall Heat avser att byta ut samtliga befintliga kommunikationsterminaler för fjärrvärme- och fjärrkylamätare under åren 2021-2023.
Leverantören åtar sig att leverera kommunikationsmodem för befintliga fjärrvärme- och fjärrkylamätare till Vattenfall AB Heat.
Omfattningen är 8 000 kommunikationsmodem med en option om ytterligare 8 000 enheter.