See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende mättekniska tjänster - verifieringar och kontrollmätning
Beskrivning: Upphandlingen avser mättekniska tjänster i tre delområden: Delområde A: Verifiering och kontroll av elmätare i fält, kategori 1-5 Delområde B: Kontrollmätning av el-, fjärrvärme- och vattenmätare i labb Delområde C: Kontrollmätning av mättransformatorer i labb
Intern identifierare: 24/39
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde C
Beskrivning: Kontrollmätning av mättransformatorer i labb
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde B
Beskrivning: Kontrollmätning av el-, fjärrvärme- och vattenmätare i labb
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde A
Beskrivning: Verifiering och kontroll av elmätare i fält, kategori 1-5
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Upphandling
Beskrivning: Upphandlingen avser mättekniska tjänster i tre delområden. Anbudsgivare ska lämna anbud på samtliga moment inom varje delområde man väljer att lämna in på