Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom VA-Process
Referensnummer: KS-UH 2021:26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom samhällsbyggnadssektorn för både vattenanläggningar och avloppsanläggningar. Konsulttjänsterna avropas i olika skeden från förstudier och förprojektering till utbyggnadsskedet och besiktning. Upphandlingen omfattar konsultkategorin VA-process: projektering och projektledning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 35 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen