2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för omhändertagande av trädgårdsavfall
Beskrivning: Upphandlingen avser transport, omhändertagande och biologisk behandling av trädgårdsavfall som inkommer till Kretsloppsparken (KLP) i Stenkullen.
Intern identifierare: SBN26.81
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000