290236-2019 - ResultatSverige-Västerås: Drift av idrottsanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsbesiktning och åtgärder av Idrottshallar
Referensnummer: 2019/00106-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Årlig säkerhetsbesiktning och kontroll samt löpande underhållsåtgärder av gymnastik- och sporthallar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
a) Säkerhetsbesiktning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92610000 Drift av idrottsanläggningar, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
b) Åtgärder av idrottshallar
Del nr: 2