290257-2021 - ResultatSverige-Åkersberga: Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Asset management inom VA
Referensnummer: 21/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en strategisk partner som ska stötta Roslagsvatten med att ta fram och implementera underhållsrutiner, krav-ställa och ta fram förfrågningsunderlag för ett underhållsystem för Roslagsvattens totala VA-anläggning. Målsättningen är att Roslagsvatten i detta projekt certifieras ISO 55000, SS-EN ISO 19650 och IEC/ISO 81346 standard inklusive tillhörande strategier och handböcker.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen