Driftbesiktning och laserscanning med vegetationsanalys av luftledning 2021-2023
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härjeåns Nät AB har för avsikt att utföra driftsbesiktning och laserscanning med vegetationsanalys av luftledning med helikopter 2021 samt driftbesiktning 2022 och 2023.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48326100 Digitalt kartläggningssystem, 71354100 Digital kartläggning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen