Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilar med förare Hudiksvalls kommun
Referensnummer: 13761
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragets omfattning bedöms vara inhyrning av lastbilar med förare. De lastbilar som offereras skall kunna användas till diverse uppdrag såsom bortforsling av snö samt transporter för jord- och stenmassor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen