Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning av offentliga utrymmen: Offentliga toaletter i Strängnäs och Mariefred samt Läggesta station
Referensnummer: KS/2019:268-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att lämna anbud avseende städning av offentliga utrymmen: Offentliga toaletter i Strängnäs (anbudsområde 1) och Mariefred (anbudsområde 2) samt Läggesta station (anbudsområde 3).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städning av offentliga toaletter i Strängnäs
Del nr: Anbudsområde 2
Städning av offentliga toaletter i Mariefred
Del nr: Anbudsområde 3
Städning Läggesta station