See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datorer/Klienter och tillbehör med tillhörande tjänster
Beskrivning: Tierps kommun som företrädare för kommunerna Heby, Håbo, Knivsta, Tierp, Älvkarleby och Östhammar med tillhörande kommunala bolag, inbjuder att lämna anbud i den gemensamma upphandlingen Klientdatorer med kringutrustning och tillhörande tjänster.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129809:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer