Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundservice 1:a linje 2018
Referensnummer: Dn:r 1-768-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79511000 Telefonupplysningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser en kundservicefunktion som tar emot frågor, synpunkter, reklamationer och beställningar via olika kanaler såsom telefon, chatt, sociala medier, web, och brev/blankett för Västtrafiks räkning i Leverantören lokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79342300 Kundservice, 79500000 Kontorshjälp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen