290371-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för Sociala Medier 2017
Referensnummer: 1-1365-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett system för att hantera Västtrafiks kommunikation i sociala medier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212481 Programvaruutvecklingstjänster för försäljning eller marknadsföring, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen