See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling brännbart hushållsavfall och tryckimpregnerat trä
Beskrivning: Denna upphandling avser transport, tillhandahållande av containrar för uppdraget samt behandling av brännbart avfall och tryckimpregnerat trä. Brännbart avfall kommer från fastighetsnära insamling samt från kommunens två återvinningscentraler där även viss mängd verksamhetsavfall tas emot. Transport sker från Bälinge avfallsanläggning.
Intern identifierare: 2024.110 TEN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000