2. Förfarande
Förfarande
Titel: Energilager och solelsystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för system- och delleverans av energilager samt solelsystem. Ramavtalet kommer att kunna nyttjas av Sinfras medlemsorganisationer. Avrop sker utifrån respektive medlems behov under ramavtalsperioden. Några garanterade volymer lämnas inte. Upphandlingen är indelad i följande kategorier vilka kommer att tilldelas var för sig: A. Systemleverans energilagring B. Delleverans energilagring C. Solelsystem
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128501:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09330000 Solenergi, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ramavtalet gäller i två år med möjlighet till förlängning i upp till 2 år.