290444-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedlingstjänster
Referensnummer: UE-2020-0108-220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser försäkringar för Umeå Energi AB med dotterbolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen