Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhyrning av lokaler
Referensnummer: 2017/1278
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avrop från kommentus ramavatal förhyrning av lokaler 2014. Avtalet omfattar moduler som ska användas för skolverksamhet som i detta fall är Lärkbacksskolan i Sala.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45223820 Prefabricerade delar och komponenter, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen