Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Båttaxi Värmdö skärgård
Referensnummer: 2021KS/0675
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sjötransport av medarbetare inom hemtjänst och teknisk drift, samt elever i skärgårdsskolor. De olika verksamheterna har dagligt behov av sjötransport, året runt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 75 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hemtjänst vardagar, kvällar och helger
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60600000 Transport på vattenvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområdet omfattar sjötransport av medarbetare inom hemtjänst och teknisk drift och utgör cirka 75 % av det total behovet inom hemtjänstområdet.