Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen ILS bana 19 Ronneby
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avseende installation av ILS bana 19, skyltar och RGL-ljus samt byte av inflygningsljusmaster bana 19 på F17 Ronneby flygplats.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.