290526-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel i konsumentförpackningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel i konsumentförpackningar
BeskrivningUpphandlingens syfte är att säkerställa upphandlande myndigheternas behov av Livsmedel i konsumentförpackningar samt tvätt och städprodukter till Kommunsamverkan Cura Individutveckling under avtalstiden. För Karlshamns kommun är upphandlingen ett komplement till kommunens avtal på livsmedel.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLivsmedel i konsumentförpackningar Karlshamns kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92954:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLivsmedel i konsumentförpackningar CURA Karlshamn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92954:Lot:2