290532-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1210 Processkemikalier för vattenrening
Referensnummer: TI 2021-1210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av processkemikalier för vattenrening till vattenverk och avloppsreningsverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen