Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledning och projektering av offentlig belysning
Referensnummer: GSN-2019-0042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget som byggledare samt projektör kommer man att driva kommunens underhålls avtal för offentlig belysning med tillhörande uppdrag (armaturbyten, felsökningar, tillsyn och periodiskt underhåll).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen