290561-2022 - ÄndringSverige-Gävle: Ställverk
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av fördelningsstation F3 Elektron
Referensnummer: 12837
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31214000 Ställverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av fördelningsstation F3 Elektron inkl. markarbeten. Spänningsnivå 77/11 kV.
Total bruttoarea ca 630 m2.
Totalentreprenad enligt ABT 06.