29057-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Utrustning för narkotikaspårning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snabbtest för detektion av narkotika i urin
Referensnummer: 935-A115.127/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38544000 Utrustning för narkotikaspårning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av en provtagningsenhet – snabbtest för narkotikasubstanser i urin.